• Splavy.

    Priprav si opaľovací krém a dobrú náladu. O všetko ostatné sa postaráme my!

    Orava Splav hlavička SPLAVY

Splav na rieke Orave je nenáročný, vhodný aj pre rodiny s deťmi. Určite pri ňom však zažiješ dostatok zábavy a dobrodružstva na vode. Pohľad na svet z člna je neobyčajný a je to ideálny spôsob relaxu.

Po inštruktáži(neboj, nebude dlhá ani nudná :-), môžeš splav absolvovať sám bez inštruktora. Ak si predsa len netrúfaš ísť sám nemaj obavy. Po dohode s nami pôjde s tebou skúsený inštruktor, ktorý bude zároveň aj veselým spoločníkom na splave.

Rieka Orava je splavná po celom svojom toku – od Tvrdošína po sútok Oravy a Váhu v Kraľovanoch. Pre svoj splav si vyber ktorýkoľvek úsek, ktorý ti bude najlepšie vyhovovať – vzhľadom na tvoje bydlisko, ubytovanie či voľný čas, ktorý chceš splavu venovať.

Ak si ešte Oravu nesplavoval, tak ti odporúčame:

  1. Splav zo štartom z lodenice v Dolnom Kubíne a cieľom v Kraľovanoch, ktorý trvá cca 3 hodiny. Môžeš samozrejme skončiť aj skôr na ktoromkoľvek mieste, záleží len od tvojej chuti a voľného času.
  2. Splav zo štartom v hornej časti Oravy a cieľom v lodenici v Dolnom Kubíne. Z  Oravského Podzámku ti to potrvá asi 3 hodiny, z Dolnej Lehoty 3 hodiny 20 minút, z Hornej Lehoty 3 a pol hodiny, zo Sedliackej Dubovej 4 a pol hodiny.

Lode a výstroj si vyzdvihneš v lodenici v Dolnom Kubíne.

Ak potrebuješ, za poplatok cca 0,50 € za km ti ich vieme po dohode dopraviť na miesto štartu. Alebo naopak zabezpečiť ich odvoz z cieľového miesta späť do lodenice.

Ak plánuješ dlhší splav si môžeš si ho rozložiť aj na viac dní. Ako ideálnu možnosť prespania ti môžme odporučiť Kemp Tília Gäceľ, blízko Dolného Kubína.

Ak sa nevieš rozhodnúť ozvi sa nám, poradíme ti s výberom vhodného úseku. A samozrejme ak  máš akékoľvek ďalšie otázky ohľadom splavu tak neváhaj a pýtaj sa, sme tu pre teba.