• Splavy.

  Priprav si opaľovací krém a dobrú náladu. O všetko ostatné sa postaráme my!

  Orava Splav hlavička SPLAVY

Splav na rieke Orave je nenáročný, vhodný aj pre rodiny s deťmi. Určite pri ňom však zažiješ dostatok zábavy a dobrodružstva na vode. Pohľad na svet z člna je neobyčajný a je to ideálny spôsob relaxu.

Po inštruktáži ( neboj nebude dlhá ani nudná) absolvuješ splav úplné sám a po chvíli sa budeš cítiť na vode ako ryba vo vode…

Rieka Orava je splavná po celom svojom toku – od Tvrdošína po sútok Oravy a Váhu v Kraľovanoch. Pre dobrodruhov je splavná za 3 dni.

 1. Deň Tvrdošín – Sedliacka Dubová (kemp) cca 4 hodiny
 2. Deň Sedliacka Dubová – Gäceľ (kemp) cca 4,5 hodiny
 3. Deň Gäceľ – Kraľovany cca 3 hodiny

Ak si ešte Oravu nesplavoval, tak ti odporúčame:

 1. Splav so štartom v Sedliackej Dubovej a cieľom v lodenici v Dolnom Kubíne
  Tento splav organizujeme v doobedných hodinách. Trvá cca 4 hodiny. Trasa vedie popod Oravský hrad a je scénicky najkrajší a najjednoduchší, ale zároveň príjemný na vyšantenie sa.
 2. Splav so štartom v Medzibrodí nad Oravou a cieľom v lodenici v Dolnom Kubíne
  Tento splav organizujeme v poobedných hodinách. Trvá cca 2 hodiny avšak nástupná trasa obchádza scénický najkrajší Oravský hrad. Odporúčame rodinám s menšíme deťmi.
 3. Splav so štartom z lodenice v Dolnom Kubíne a cieľom v Kraľovanoch
  Tento splav organizujeme v poobedných hodinách. Trvá cca 3 hodiny. Na úseku sa nachádza nebezpečné kamenisté, za vyššej vody perejnaté miesto. Odporúčame skúseným, nie ako prvotný splav.

Všetky splavy začínate pohodlne zaparkovaným vašich vozidiel na parkovisku pri našej lodenici

Športovcov 1181, Dolný Kubín  (pri reštaurácii Kopačka alebo Aquaparku) – kliknite pre mapu

prípadne hromadnou dopravou a následne vývozom našimi mikrobusmi na štart splavu, kde budeš mať všetko potrebné príslušenstvo pripravené (lode, vesty, pádla, nepremokavé vaky).

Prosíme pritom o dochvíľnosť dohodnutých časov začiatkov splavu a o toleranciu v prípade meškania vývozov kvôli nečakaným dopravným situáciám.

Ak si sa rozhodol, napíš nám na oravasplav@gmail.com

Objednávky prijímame v písomnej forme (mailom).